راه اندازی قطار مشهد – شلمچه از اول مردادماه 97

  
     

مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی از راه اندازی قطار مشهد – شلمچه از ابتدای مردادماه خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، مهدی فروزان در این رابطه افزود : در راستای افزایش رفاه حال زائران عتبات ونیز با هدف کاهش هزینه های آنان این اقدام با امضای تفاهم نامه ای میان مدیریت حج و زیارت استان و راه آهن جمهوری اسلامی ایران با همکاری معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی اجرایی می شود.

وی عنوان کرد : این قطار از ابتدای مردادماه به صورت سه روز در هفته اقدام به اعزام و بازگشت زائران در این مسیر می کند. وی گفت : هر رام قطار با سه سالن به ظرفیت 200 زائر از مشهد به شلمچه و بالعکس تردد می کند.

وی افزود : حرکت این قطار از مشهد روزهای شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه و بازگشت شنبه ، دوشنبه و جمعه انجام می شود ضمن آنکه در صورت ضرورت امکان جابه جایی این ایام وجود دارد .

فروزان تصریح کرد : از جمله ضرورت ها در راه اندازی این قطار جلوگیری از تضییع حقوق زائران و جلوگیری از اعزام زائر توسط گروه های غیر مجاز در سطح استان و ساماندهی زائران زمینی می باشد.

وی در عین حال از همه زائران و مشتاقان زیارت عتبات -عالیات خواست : جهت ثبت نام عتبات عالیات فقط به دفاتر خدمات زیارتی مجاز مراجعه کنند. به گفته وی ، در حال حاضر در خراسان رضوی 272 دفتر خدمات زیارتی مجاز فعال است.

جواد شاد مدیر حج و زیارت خراسان رضوی نیز از پشتیبانی آقای فروزان مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی در راه اندازی این طرح قدردانی نمود و اعلام داشت سیاست حج و زیارت ارائه بهترین خدمات به زائرین اعتاب مقدسه با کمترین هزینه است که البته اولویت هایی چون تامین امنیت، بیمه ، تغذیه مناسب و اسکان در هتل های دارای استانداردهای تعریف شده قابل تغییر نیست، زیرا با سلامت زائرین ارتباط مستقیم دارد و تلاش حج و زیارت استان در راه اندازی سفر زائرین با قطار به عتبات عالیات نیز در همین راستا است که هزینه سفر ریلی را جایگزین هزینه زیاد سفر هوایی خواهد کرد و امنیت ، سهولت سفر و راحتی زائرین در طرح ریلی جایگزین سفرهای زمینی با مشکلات خاص خود خواهد گردید و با عنایت خداوند در نهایت زائرین استان بتوانند با هزینه کمتر و خدمات مطلوب به این سفر مشرف شوند.

جواد شاد بار دیگر از هم استانی های عزیز خواست قبل از اعزام به عتبات از مجاز بودن کاروان زیارتی مطمئن شوند تا در دام کاروانهای غیر مجاز و افراد سودجو قرار نگیرند.

لازم بتوضیح است اسامی کاروانهای مجاز و تحت پوشش حج و زیارت استان در سایت حج و زیارت خراسان رضوی به آدرس www.hajrazavi.ir قابل مشاهده است.تاریخ : پنجشنبه 24 خرداد 1397 | 06:42 ق.ظ | نویسنده : امیرفرخ فرحمندfarahmanda15@yahoo.com | نظرات

  • paper | دفتر | سی پی
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات